Reklama

Kronika religijna (3-9 IX)

Kronika religijna (3-9 IX)

13.09.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Papież przebywał z trzydniową (7-9 września) wizytą duszpasterską w Austrii. Patrz na str. 8, 9.

"Nie tylko rozmawiać z Bogiem, ale nosić Boga w sobie" - te słowa z nauczania św. Grzegorza z Nyssy Benedykt XVI określił podczas środowej audiencji generalnej (5 września) jako zawsze aktualne. "Czyńmy to przez zobowiązanie do modlitwy i żyjąc w duchu miłości do wszystkich naszych braci, zwłaszcza ubogich" - powiedział Papież, a po audiencji polecił modlitwie Kościoła dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny.

"Zakazu stosowania tortur nie wolno naruszać w żadnych okolicznościach" - przypomniał Benedykt XVI, przemawiając na 12. Światowym Kongresie Katolickiego Duszpasterstwa Więziennego. Papież wskazał, że kapelani więzienni są powołani, by być zwiastunami Bożego miłosierdzia i przebaczenia, i by pomagać więźniom w odkrywaniu celu życia oraz w...

5255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]