Reklama

Kronika religijna (3-9 IX)

Kronika religijna (3-9 IX)

13.09.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Papież przebywał z trzydniową (7-9 września) wizytą duszpasterską w Austrii. Patrz na str. 8, 9.

"Nie tylko rozmawiać z Bogiem, ale nosić Boga w sobie" - te słowa z nauczania św. Grzegorza z Nyssy Benedykt XVI określił podczas środowej audiencji generalnej (5 września) jako zawsze aktualne. "Czyńmy to przez zobowiązanie do modlitwy i żyjąc w duchu miłości do wszystkich naszych braci, zwłaszcza ubogich" - powiedział Papież, a po audiencji polecił modlitwie Kościoła dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny.

"Zakazu stosowania tortur nie wolno naruszać w żadnych okolicznościach" - przypomniał Benedykt XVI, przemawiając na 12. Światowym Kongresie Katolickiego Duszpasterstwa Więziennego. Papież wskazał, że kapelani więzienni są powołani, by być zwiastunami Bożego miłosierdzia i przebaczenia, i by pomagać więźniom w odkrywaniu celu życia oraz w...

5255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]