Reklama

Kronika religijna (24 VI - 1 VII)

Kronika religijna (24 VI - 1 VII)

03.07.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Ogłoszono list Benedykta XVI do katolików w Chińskiej Republice Ludowej (30 czerwca). Nota wyjaśniająca, dołączona przez watykańskie Biuro Prasowe, podkreśla, że papieski dokument skupia się na sprawach religijnych, a zatem nie ma charakteru politycznego ani oskarżycielskiego pod adresem chińskich władz.
  • List składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia sytuację Kościoła w Chinach, podzielonego na wspólnotę kontrolowaną przez władze i działającą w podziemiu, a zarazem wierną Papieżowi. Na dodatek Pekin nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Benedykt XVI ma nadzieję na dialog w tym względzie. Przypomina, że Kościół nie żąda przywilejów ani nie utożsamia się z żadnym systemem politycznym. "Nie da się rozwiązać istniejących problemów przez stały konflikt z prawowitymi władzami cywilnymi. Z drugiej jednak strony nie do...
7858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]