Reklama

Kronika religijna (24 VI - 1 VII)

Kronika religijna (24 VI - 1 VII)

03.07.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Ogłoszono list Benedykta XVI do katolików w Chińskiej Republice Ludowej (30 czerwca). Nota wyjaśniająca, dołączona przez watykańskie Biuro Prasowe, podkreśla, że papieski dokument skupia się na sprawach religijnych, a zatem nie ma charakteru politycznego ani oskarżycielskiego pod adresem chińskich władz.
  • List składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia sytuację Kościoła w Chinach, podzielonego na wspólnotę kontrolowaną przez władze i działającą w podziemiu, a zarazem wierną Papieżowi. Na dodatek Pekin nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Benedykt XVI ma nadzieję na dialog w tym względzie. Przypomina, że Kościół nie żąda przywilejów ani nie utożsamia się z żadnym systemem politycznym. "Nie da się rozwiązać istniejących problemów przez stały konflikt z prawowitymi władzami cywilnymi. Z drugiej jednak strony nie do...
7858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]