Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

16.03.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA
Do oczyszczenia sumień w Wielkim Poście wezwał Jan Paweł II w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. „Kontekst aktualnej sytuacji międzynarodowej wzmaga konieczność oczyszczenia sumienia i nawrócenia serca do prawdziwego pokoju” - powiedział Papież, przypominając, że modlitwa wzmocniona postem pozwala pokonywać najtrudniejsze próby i dodaje odwagi, by zło dobrem zwyciężać.

Jan Paweł II powierzył modlitwom wiernych rekolekcje wielkopostne, które dla Papieża i Kurii Rzymskiej od 9 do 15 marca głosi ordynariusz prałatury Loreto abp Angelo Comastri. „Podczas tego tygodnia w skupieniu i modlitwie będę przedstawiał Bogu potrzeby Kościoła i wszystkie inne problemy, którymi żyje cała ludzkość, a nade wszystko to, co dotyczy pokoju w Iraku i Ziemi Świętej” - zapewnił Papież.

„Wszyscy muszą mieć świadomość swej...

8370

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]