Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

23.03.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA
W intencji Europy modlił się Jan Paweł II na zakończenie odbywającego się w Rzymie I Europejskiego Dnia Studentów. „Młodzi ludzie mogą i muszą brać udział w budowie nowej Europy, wnosząc wkład swych aspiracji i ideałów, nauki i pracy, twórczości i wielkodusznego oddania” - powiedział Papież do studentów zgromadzonych 15 marca w watykańskiej auli Pawła VI na modlitewnym czuwaniu. Europejski Dzień Studentów zorganizowała Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) przy współpracy europejskiego komitetu kapelanów akademickich i biura duszpasterstwa akademickiego Wikariatu Rzymu. Mottem Dnia były słowa: „Miłość intelektualna - duszą nowej Europy w łączności z jej świętymi patronami”. Podczas spotkania za pomocą satelity łączono się ze studentami w Bratysławie, Kolonii, Fatimie, Uppsali i Wiedniu, a także w kolegiacie św. Anny w Krakowie. Jan Paweł...

9225

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]