Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

06.04.2003
Czyta się kilka minut
S

STOLICA APOSTOLSKA
Jan Paweł II potwierdził informacje o ogłoszeniu nowej encykliki poświęconej Eucharystii. W rozważaniach poprzedzających niedzielną modlitwę „Anioł Pański” Papież powiedział, że podpisze ją w Wielki Czwartek (17 kwietnia) i przekaże kapłanom w miejsce listu, który tradycyjnie kieruje do nich tego dnia. „Już teraz powierzam Maryi ten ważny dokument, który przypomina istotną wartość i znaczenie dla Kościoła sakramentu, który zostawił Jezus jako żywą pamiątkę Jego śmierci i zmartwychwstania” - dodał Jan Paweł II. Papież modlił się też do Maryi „za wszystkie ofiary obecnych konfliktów” i wezwał: „Przepełnieni smutkiem i wiarą błagajmy ją, aby uprosiła pokój w Iraku i w innych częściach świata”.

„Nie można dopuścić do tego, by wojna dzieliła religie” - powiedział Jan Paweł II do kończących wizytę „ad limina Apostolorum” biskupów Indonezji,...

8468

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]