Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

20.07.2003
Czyta się kilka minut
S

Stolica apostolska

Papież nie pojedzie w sierpniu do Mongolii - oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaqum Navarro-Valls. Pewna jest natomiast wizyta na Słowacji (11-14 września). Choć zaproszenie wystosowane przez rząd Mongolii „przyjęto z wielkim uznaniem, nie podjęto jednak dotąd decyzji w sprawie daty tej podróży” - czytamy w komunikacie. Podczas podróży do Mongolii Papież miał zatrzymać się w Kazaniu i przekazać rosyjskiej Cerkwi ikonę Matki Boskiej Kazańskiej.

„Powróćmy do Chrystusa!” - zaapelował Jan Paweł II do Europejczyków przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”. „W Europie jesteśmy świadkami niejako utraty nadziei, u której podstaw leżą próby narzucania antropologii bez Boga i bez Chrystusa” - powiedział Papież. Napiętnował też „szerzący się indywidualizm i coraz większe zanikanie międzyludzkiej solidarności”. Zdaniem Jana Pawła II, „...

9198

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]