Reklama

Kronika religijna (13-19 VIII)

Kronika religijna (13-19 VIII)

21.08.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Jesteśmy tylko przechodniami na tym świecie" - przypomniał Papież podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Castel Gandolfo (12 sierpnia). O wspomnianym w liturgii Słowa "życiu w przyszłym świecie" powiedział, że "jest to zaproszenie do przeżycia istnienia w sposób mądry i przewidujący, do uważnego rozważania przeznaczenia, a więc tej rzeczywistości, którą nazywamy rzeczami ostatecznymi: śmierć, sąd ostateczny, wieczność, piekło i raj". Po modlitwie Benedykt XVI zaapelował do społeczności międzynarodowej o pomoc dla ofiar powodzi w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Po polsku przekazał wyrazy duchowej jedności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.
  • "Siła miłości jest zdolna pokonać egoizm i nienawiść" - mówił Benedykt XVI podczas Mszy św. w Castel Gandolfo w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia). W homilii nawiązał do apokaliptycznego obrazu...
8839

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]