Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (13-19 VIII)

21.08.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Jesteśmy tylko przechodniami na tym świecie" - przypomniał Papież podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Castel Gandolfo (12 sierpnia). O wspomnianym w liturgii Słowa "życiu w przyszłym świecie" powiedział, że "jest to zaproszenie do przeżycia istnienia w sposób mądry i przewidujący, do uważnego rozważania przeznaczenia, a więc tej rzeczywistości, którą nazywamy rzeczami ostatecznymi: śmierć, sąd ostateczny, wieczność, piekło i raj". Po modlitwie Benedykt XVI zaapelował do społeczności międzynarodowej o pomoc dla ofiar powodzi w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Po polsku przekazał wyrazy duchowej jedności z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę.
  • "Siła miłości jest zdolna pokonać egoizm i nienawiść" - mówił Benedykt XVI podczas Mszy św. w Castel Gandolfo w uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia). W homilii nawiązał do apokaliptycznego obrazu...
8839

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]