Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

09.01.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
U

Ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Kolonii przypomniał Benedykt XVI przed modlitwą “Anioł Pański" w uroczystość Objawienia Pańskiego. Hasłem tamtego spotkania było zdanie, które wypowiedzieli Mędrcy ze Wschodu: “Przybyliśmy oddać Mu pokłon" (Mt 2, 2). “Chciałbym, aby cały Kościół oddychał, tak jak w Kolonii, atmosferą »objawienia« i prawdziwego zaangażowania misyjnego, wywołanego przez ukazanie się Chrystusa, światła świata, posłanego przez Boga Ojca, aby pojednać i zjednoczyć ludzkość siłą miłości. W tym duchu módlmy się gorąco o pełną jedność wszystkich chrześcijan, aby ich świadectwo stawało się zaczynem wspólnoty dla całego świata" - powiedział Papież. Pozdrowił także chrześcijan wschodnich, którzy obchodzą Boże Narodzenie zgodnie z kalendarzem juliańskim.

Podczas Mszy Benedykt XVI porównał Kościół do Księżyca, który odbija światło...

8824

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]