Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

27.11.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O roli świeckich w Kościele i powołaniu do świętości przypomniał Benedykt XVI podczas modlitwy “Anioł Pański" (13 listopada). Podkreślił też, że 40 lat temu ogłoszono soborowy dekret “Apostolicam actuositatem", poświęcony apostolstwu laikatu. Papież mówił o nowych błogosławionych, których w tym dniu w Bazylice św. Piotra wyniesiono na ołtarze: Karolu de Foucauld, s. Marii Pii Mastenie i s. Marii Crocifissie Curcio (obie założyły zgromadzenia zakonne).
  • Środowa audiencja generalna: Papież kontynuował rozważanie sprzed tygodnia i omówił drugą część Psalmu 136. Podkreślił, że niebezpieczne jest dla człowieka, gdy pamięć o wycierpianym złu jest silniejsza niż wspomnienie dobra: “Obecny Psalm służy temu, by rozbudzić w nas także pamięć o wielkim dobru, jakie Pan nam wyświadczył i wciąż wyświadcza".
  • “Z katedry cierpienia Jan Paweł II uczynił...
8651

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]