Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O znaczeniu Eucharystii w życiu kapłańskim mówił Benedykt XVI podczas rozważań przed modlitwą “Anioł Pański" w Castel Gandolfo (18 września). Papież przypomniał, że “ważność Sakramentu nie zależy od świętości celebransa, ale jego skuteczność dla niego samego i dla innych będzie tym większa, im bardziej przeżywać go będzie z głęboką wiarą, żarliwą miłością, gorliwym duchem modlitwy". Przemawiając po polsku, Papież pozdrowił m.in. “ludzi pracy, którzy dzisiaj pielgrzymują na Jasną Górę".
  • W następną niedzielę (25 września) Benedykt XVI ponownie mówił o Najświętszym Sakramencie - tym razem w życiu każdego chrześcijanina: “W Eucharystii Pan daje się nam wraz ze swym ciałem, ze swoją duszą i swoją boskością, a my stajemy się jednym z Nim i między sobą. Nasza odpowiedź na Jego miłość musi więc być konkretna. Musi wyrażać się w prawdziwym nawróceniu na...
8098

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]