Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Niech nasze życie codzienne będzie przeniknięte obecnością Chrystusa. Złóżmy przed Jego oczy cierpienia chorych, samotność młodych i starych, pokusy i lęki, całe nasze życie" - apelował Benedykt XVI podczas uroczystości Bożego Ciała w Rzymie. Wieczorem z udziałem kilku tysięcy wiernych Papież przewodniczył Mszy przed bazyliką św. Jana na Lateranie, a po liturgii poprowadził procesję do bazyliki Matki Bożej Większej.
  • Psalm 116., o Bogu, który wybawia człowieka z ucisku i niebezpieczeństwa śmierci, rozważał Benedykt XVI podczas audiencji generalnej. W obecności 27 tys. pielgrzymów zgromadzonych na Placu Św. Piotra Papież wezwał wspólnotę międzynarodową do pomocy “umiłowanym ludom Afryki" (25 maja przypadał właśnie Dzień Afryki). Zwracając się do Polaków, Benedykt XVI powiedział: “Pozdrawiam obecnych tu Polaków. Niech uroczystość Bożego Ciała rozpala we...
8624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]