Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

12.06.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Abp Stanisław Dziwisz został mianowany przez Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą krakowskim. Nowy metropolita formalnie obejmie urząd 27 sierpnia.
  • Papież odbył swą pierwszą podróż poza granice Rzymu. Podczas trzygodzinnego pobytu w Bari (29 maja), Benedykt XVI przewodniczył Mszy św. na zakończenie XXIV Krajowego Kongresu Eucharystycznego. Homilię poświęcił znaczeniu niedzieli i Eucharystii w życiu Kościoła oraz ekumenicznemu wymiarowi tego sakramentu. “Właśnie tutaj, w Bari - mieście, które przechowuje szczątki św. Mikołaja, ziemi spotkania i dialogu z braćmi chrześcijanami Wschodu, pragnąłbym ponowić moją wolę podjęcia jako zasadniczego zadania zabiegania ze wszystkich sił o odbudowę pełnej i widzialnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa" - powiedział Papież. - Zdaję sobie sprawę, że nie wystarczą do tego przejawy pobożnych uczuć. Konieczne są...
7245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]