Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

01.02.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Niech nigdy nie zabraknie zaangażowania w modlitwie o jedność i nieustanne jej poszukiwanie" - zaapelował Jan Paweł II przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański" na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Papież wezwał, aby “przeszkody, trudności, niezrozumienie lub nawet niepowodzenia" nie zniechęcały chrześcijan w dążeniu do jedności. Przypomniał też, że chrześcijanie mogą stanowić “pełną i widzialną komunię" także w “rzeczywistości doczesnej".
  • “Świat potrzebuje pokoju, ale często szuka go w niewłaściwy sposób, czasem uciekając się do siły" - powiedział Jan Paweł II podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież poświęcił rozważania tematowi tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan: “Mój pokój wam daję". Na zakończenie audiencji, z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia św. Agnieszki, Jan Paweł II pobłogosławił dwa żywe...
7911

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]