Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

11.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W Niedzielę Palmową Jan Paweł II odprawił Mszę z okazji 19. Światowego Dnia Młodzieży. W homilii powiedział, że męka i zmartwychwstanie Chrystusa są centrum naszej wiary i wsparciem w nieuchronnych próbach dnia codziennego. “Jezus umiera na krzyżu dla każdego i każdej z nas" - przypomniał Jan Paweł II. Pod koniec Mszy, za pośrednictwem telewizji, wierni zgromadzeni na Placu św. Piotra połączyli się z Berlinem, gdzie odbyła się ceremonia przekazania krzyża Światowych Dni Młodzieży młodym Niemcom (w sierpniu 2005 r. w Kolonii odbędą się obchody 20. Światowego Dnia Młodzieży). Krzyż przekazała młodzież z Sarajewa.
  • W tym roku Światowe Dni Młodzieży obchodzone były na szczeblu lokalnym. Włoskie uroczystości rozpoczęły się 1 kwietnia wieczornym spotkaniem 30 tys. młodych z Papieżem na Placu św. Piotra. Jan Paweł II apelował: “Nie lękajcie się! Nieście...
8945

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]