Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

11.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W Niedzielę Palmową Jan Paweł II odprawił Mszę z okazji 19. Światowego Dnia Młodzieży. W homilii powiedział, że męka i zmartwychwstanie Chrystusa są centrum naszej wiary i wsparciem w nieuchronnych próbach dnia codziennego. “Jezus umiera na krzyżu dla każdego i każdej z nas" - przypomniał Jan Paweł II. Pod koniec Mszy, za pośrednictwem telewizji, wierni zgromadzeni na Placu św. Piotra połączyli się z Berlinem, gdzie odbyła się ceremonia przekazania krzyża Światowych Dni Młodzieży młodym Niemcom (w sierpniu 2005 r. w Kolonii odbędą się obchody 20. Światowego Dnia Młodzieży). Krzyż przekazała młodzież z Sarajewa.
  • W tym roku Światowe Dni Młodzieży obchodzone były na szczeblu lokalnym. Włoskie uroczystości rozpoczęły się 1 kwietnia wieczornym spotkaniem 30 tys. młodych z Papieżem na Placu św. Piotra. Jan Paweł II apelował: “Nie lękajcie się! Nieście...
8945

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]