Reklama

Kronika religijna (11-17 VI)

Kronika religijna (11-17 VI)

19.06.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Papieskie ostrzeżenie dla Polski i Słowacji: obu krajom grozi, że ich bogate dziedzictwo katolickie, którego "nie zdołał zniszczyć reżim komunistyczny, zostanie poważnie podważone przez fermenty typowe dla zachodnich społeczeństw: konsumpcjonizm, hedonizm, laicyzm, relatywizm" - zdiagnozował Benedykt XVI podczas spotkania ze słowackimi biskupami na zakończenie ich wizyty ad limina Apostolorum (zob. tekst ks. Adama Bonieckiego na str. 3).
  • Na znaczenie adoracji Eucharystii wskazał Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański" (10 czerwca). "W dzisiejszym życiu, często hałaśliwym i rozpraszającym, jak nigdy przedtem, ważne jest odzyskanie zdolności do wewnętrznego wyciszenia i skupienia: adoracja eucharystyczna pozwala uczynić to nie tylko wokół własnego »ja«, ale w towarzystwie owego »Ty« pełnego miłości, którym jest Jezus Chrystus, »bliski nam Bóg...
7145

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]