Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna (10-23 XII)

07.01.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Przyjaciel świętych

Postaci św. Paulina z Noli - "biskupa o wielkim sercu, który umiał stać obok wiernych w czasach najazdów barbarzyńców" - poświęcił Benedykt XVI katechezę podczas środowej audiencji ogólnej (12 grudnia). Żyjący na przełomie IV i V wieku św. Paulin pochodził z zamożnej rodziny z Bor­deaux (południowa Francja). Po nawróceniu zrezygnował z dobrze zapowiadającej się kariery urzędniczej i wraz z żoną poświęcił się życiu ascetycznemu i pomocy ubogim. Jego spuścizna to hymny i obszerny zbiór listów. Korespondował z wielkimi świętymi tamtych czasów: Augustynem, Hieronimem i Ambrożym. "Świadectwo Paulina z Noli pomaga nam czuć Kościół, tak jak ukazuje go Sobór Watykański II, jako sakrament wewnętrznej jedności z Bogiem, a tym samym jedności nas wszystkich" - powiedział Benedykt XVI.

Encyklika dla studentów...

7579

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]