Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

12.09.2022
Czyta się kilka minut
6–12 września
W

WYKOP

Nowym prezesem TVP, w miejsce zdymisjonowanego Jacka Kurskiego, został Mateusz Matyszkowicz. Wśród jego pierwszych decyzji było złożenie wizyty Jarosławowi Kaczyńskiemu i odwołanie koncertu gwiazd disco polo na otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej.

PRZEKOP

Trudno się dziwić: „Rzeczpospolita” informuje, że na razie kanałem przez Mierzeję Wiślaną przepłyną tylko przedstawiciele władz, bo statki z towarami ugrzęzłyby na mieliźnie przed Elblągiem.

MIELIZNA

Na mieliźnie wylądował też kandydat PiS na prezydenta Rudy Śląskiej, wspierany przez Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Wesoły – w drugiej turze zmierzą się dwaj byli wiceprezydenci miasta, Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer. Z ostatnich sondaży wynika też, że w wyborach parlamentarnych PiS odniósłby pyrrusowe zwycięstwo i musiałby oddać władzę opozycji.

KANAŁ

„Weszliśmy w obszar, w którym Unia Europejska nie prowadzi żadnego dyskursu prawnego, tylko jednostronną pozaprawną narrację, stawiając sobie za cel zmianę władzy w Polsce, za nic mając wolę polskiego społeczeństwa, demokratycznie wybrane instytucje i polską suwerenność” – powiedziała zarządzająca Trybunałem Konstytucyjnym Julia Przyłębska w wywiadzie dla „Niedzieli”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]