Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.05.2022
Czyta się kilka minut
17–23 maja
S

SEJM O IZBIE

Ponad miliard złotych straciła Polska za niewykonanie nakazanej przez unijny Trybunał Sprawiedliwości likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sejm bez pośpiechu kończy prace nad prezydenckim projektem ustawy, która ma usunąć wskazane już blisko rok temu przez TSUE nieprawidłowości.

PREMIER O PODZIALE

„Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest sprawiedliwe”, powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z młodzieżą, nawiązując do nadmiarowych zysków Norwegii z ropy i gazu, wywołanych wojną na Ukrainie i ograniczeniem dostaw z Rosji. „Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić” – dodał.

TUSK O ROZDZIALE

Donald Tusk zadeklarował chęć ratowania Kościoła w Polsce. Zdaniem lidera PO nie ma na to innej drogi niż przeprowadzenie, „natychmiast po wygranych wyborach”, procesu oddzielenia Kościoła od państwa, „ze wszystkimi tego skutkami, politycznymi i finansowymi”.

BLOG O WODZIE

W związku z panującą suszą już w 19 gminach lokalne władze zaapelowały do mieszkańców o oszczędzanie wody; w niektórych miejscowościach zakazano m.in. podlewania przydomowych ogrodów – czytamy na blogu Świat Wody.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]