Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.02.2022
Czyta się kilka minut
22–28 lutego
N

NA ZACHÓD

Polscy politycy zjednoczyli się we wsparciu dla Ukrainy, a w świetle zdecydowanych działań UE wobec Rosji przycichła także antyunijna propaganda rządowych mediów. W Warszawie, pół roku po zamrożeniu stosunków dyplomatycznych między naszymi państwami, pojawił się też ambasador Izraela, żeby wesprzeć operację ewakuacji obywateli tego kraju z Ukrainy.

NA WSCHÓD

W całym kraju trwają zbiórki pieniędzy i organizowane są tymczasowe siedziby dla przybywających z Ukrainy uchodźców, ale zdarzają się też ataki paniki: ze względu na obawę, iż wojna doprowadzi do wstrzymania dostaw ropy, na stacjach benzynowych ustawiły się kolejki, a sprzedawcy wprowadzili limity typu „jeden bak na jeden samochód”.

NA BOISKU

Piłkarska reprezentacja Polski odmówiła gry z Rosją w zbliżającym się meczu barażowym o awans na mundial, a w ślad za nią zrobili to inni potencjalni rywale Sbornej – Czesi i Szwedzi. Rośnie presja na FIFA, by całkowicie wykluczyła Rosjan z rozgrywek.

NA KRÓTKO

W związku z kończącą się kadencją dotychczasowego prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego prezydent powołał na to stanowisko Adama Rocha. Wszystko wskazuje na to, że nominat nie utrzyma się zbyt długo, bo Izba zostanie zlikwidowana.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]