Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.05.2021
Czyta się kilka minut
4–10 maja
PIOTR MOLECKI / EAST NEWS
R

RAPORT OŚMIESZONY

Trzej członkowie podkomisji smoleńskiej zażądali wycofania swoich nazwisk z jej raportu końcowego i zakwestionowali metodologię prac narzuconą przez Antoniego Macierewicza. „Oznacza to, że de facto przestaje istnieć zespół lotniczo-nawigacyjny” w podkomisji – pisze wPolityce.pl, dość eufemistycznie, skoro przedmiotem zainteresowania tego ciała był wypadek lotniczy.

WYROK PODWAŻONY

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał, że Polska naruszyła prawo do rzetelnego procesu, delegując do jednej z rozpraw w Trybunale Konstytucyjnym tzw. sędziego dublera wybranego na stanowisko już wcześniej obsadzone. W Strasburgu rozpatrywano skargę polskiej firmy, która domagała się odszkodowania od państwa, a jej roszczenia oddalił TK z sędzią dublerem w składzie.

FIKCYJNE PRAWO

Tylko 5 proc. Polaków wierzy, że zakaz przerywania ciąży doprowadził do zmniejszenia liczby aborcji – wynika z sondażu Ipsos dla ­ OKO.Press. Większość badanych uważa, że takie decyzje nie prowadzą do większej „ochrony życia”.

POWAŻNA DEBATA

A tymczasem polscy komentatorzy i politycy dyskutują o zdjęciu jednego z liderów Lewicy Adriana Zandberga, pozującego na tle stacji Orlen z wegańskim hot dogiem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]