Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

21.11.2022
Czyta się kilka minut
15–21 listopada
C

CZY PREMIER WIDUJE MINISTRA

„Warto, byśmy się spotkali, bo chciałbym zadać Mateuszowi Morawieckiemu pytanie: jak to się stało, że pieniądze z KPO są jednak blokowane” – powiedział Zbigniew Ziobro, i jak na fakt, że obaj pracują w jednym rządzie, wiadomość o tym, iż się nie spotykają, brzmi sensacyjnie.

CZY JEST BEZPIECZNIE

Gdyby do spotkania premiera z ministrem sprawiedliwości miało jednak dojść, warto by odbyło się w atmosferze nieskrępowanej szczerości – np. w tworzonym przez Jacka Sasina za 912 tys. zł antypodsłuchowym gabinecie w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

CZY BĘDZIE WARTO

Inna sprawa, że ministrowie są naprawdę zajęci: szef MON Mariusz Błaszczak zlecił pilotom myśliwców F-16, by eskortowali do granic Polski piłkarzy wylatujących na mundial. „Mamy nadzieję, że nasi reprezentanci osiągną wiele, jest to bardzo dobra drużyna, świetni zawodnicy, więc okazujemy im wsparcie” – tłumaczył, dodając, że lot myśliwców był szkoleniowy.

CZY BYŁO WARTO

70 proc. badanych w sondażu Ipsos dla OKO.press popiera prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży – odsetek osób popierających liberalizację zaostrzonej przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej ustawy wzrósł w ciągu trzech lat z 53 proc.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]