Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

31.08.2020
Czyta się kilka minut
24 – 30 sierpnia
FOT. JAKUB KAMIŃSKI / EAST NEWS
B

Burze

Jarosław Kaczyński wrócił z urlopu, a nad Polską przeszły gwałtowne burze. Straż pożarna interweniowała 1,1 tys. razy, 25 tys. osób zostało bez prądu.

Fronty

Zajęć prezesowi z pewnością nie zabraknie: w ostatnich dniach media informowały np. o tym, że wyrzucony niegdyś z jego partii i oskarżany o przemoc w rodzinie b. poseł Łukasz Zbonikowski został szefem jednej ze spółek Skarbu Państwa; prezeską jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, z rocznym wynagrodzeniem 175 tys. zł, została żona wiceministra cyfryzacji, skądinąd absolwentka filologii rosyjskiej.

Awarie

Pełne ręce roboty mają też w opozycji: również wracający z urlopu Rafał Trzaskowski oprócz tworzenia ruchu społecznego musi się zajmować kolejną awarią oczyszczalni ścieków w stolicy. Wody Polskie ostrzegają, by w związku ze spuszczaniem nieczystości do Wisły nie wędkować, nie pływać i nie podchodzić do brzegu królowej polskich rzek.

Fobie

Biegli uznali, że zabójstwo Pawła Adamowicza było indywidualnym zamachem terrorystycznym: ich zdaniem Stefan W. kierował się fobią wobec PO i może stanąć przed sądem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Z Kraju. Najważniejsza informacja - Naczelnik wrócił z urlopu. Jak się cieszę. Ale czy to już nie czas na emeryturę i wieczne wakacje ?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]