Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.08.2020
Czyta się kilka minut
27 lipca – 2 sierpnia
B

Bez wpływu

Do Sądu Najwyższego wpłynęło ok. 5,8 tys. protestów wyborczych. Zasadne okazały się 92, które jednak nie miały wpływu na wynik.

Bez konkretów

„Kulturalnie, choć bez konkretów” przebiegło spotkanie Rafała Trzaskowskiego z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Politycy uścisnęli sobie dłonie pod portretem Lecha Kaczyńskiego, który w zarządzanym przez lidera PO mieście wciąż nie ma ulicy swojego imienia.

Bez pieniędzy

Komisja Europejska ogłosiła listę 127 dotacji w ramach programu „Partnerstwo Miast”. Odrzucono wnioski sześciu polskich miejscowości, które przyjęły rezolucje w sprawie „stref wolnych od LGBT”. „To działanie bezzasadne i bezprawne, dlatego zwróciłem się z prośbą do pana premiera, by podjął zdecydowane działania wobec KE” – zagrzmiał Zbigniew Ziobro.

Bez sensu

Wobec górników rząd nie jest tak nieugięty jak wobec Brukseli: najpierw w rozmowie z mediami przedstawiciele resortu aktywów państwowych ujawnili plan likwidacji kilku kopalń, a następnie podczas rozmów ze związkowcami nawet go nie przedstawili, gdyż – jak się wyraził rzecznik ministra Sasina – „szkoda czasu na dyskusję nad dokumentem, który nie uzyska akceptacji”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]