Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.07.2020
Czyta się kilka minut
6 – 12 lipca
Puma Nubia / ARCHIWUM PRYWATNE
W

Weselne ognisko

Choć liczba aktualnie zakażonych koronawirusem w Polsce spadła poniżej 10 tys., dzienny wzrost zachorowań waha się w okolicy 300. Nowe ognisko powstało w powiecie nowosądeckim, a jego źródłem były trzy wesela.

Czystsze ręce

Od stycznia do marca udzielono 3 332 świadczenia związane z leczeniem biegunki wywołanej przez rotawirusy, podczas gdy rok wcześniej było to 11 370. Mniej chorujemy na salmonellozę, bakteryjne i wirusowe zakażenia jelitowe oraz wirusowe zapalenia wątroby typu A. „To dobitnie pokazuje, że Polacy do tej pory nie myli rąk” – komentuje w „Rzeczpospolitej” specjalista chorób zakaźnych dr Ernest Kuchar.

Salomonowy wyrok

Postępowanie w sprawie zderzenia fiata seicento z kolumną byłej premier Beaty Szydło zostało warunkowo umorzone: kierujący pojazdem mężczyzna nie będzie wpisany do rejestru karnego, a sąd zaznaczył, że kierowca BOR również złamał przepisy ruchu drogowego.

Wielka ucieczka

Udomowiona puma Nubia, której właściciel – mimo wyroku sądu – nie chciał przekazać pracownikom zoo w Poznaniu, trafiła do zoo w Chorzowie. Wcześniej mieszkający ze zwierzęciem mężczyzna uciekł z nią do lasu, a poszukiwania pary, w których uczestniczyło ok. 200 policjantów, dron i śmigłowiec, zakończyły się niepowodzeniem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]