Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.05.2020
Czyta się kilka minut
20 kwietnia – 4 maja
K

KORESPONDENCJA

Poczta Polska oświadczyła, że korespondencja przez nią doręczana jest bezpieczna, a przez cały okres epidemii zakażeniu koronawirusem uległo 0,03 proc. jej pracowników. Z najnowszych doniesień wynika, że 10 maja listonosze nie będą musieli pracować.

SŁUPKI

To dobra wiadomość nie tylko dla nich, ale np. dla Małgorzaty ­Kidawy-Błońskiej. W ostatnim sondażu, zamówionym przez OKO.press, może liczyć na zaledwie kilka procent poparcia, a wyprzedzają ją Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

„Na każdym kroku słyszę, jaka to opozycja jest zła i słaba. OK, jesteśmy beznadziejni, biorę za to odpowiedzialność, ale powiem wam szczerze – w końcu to wy nas wybraliście” – powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira.

SPRAWCY

Czasami się jednak przydają: Sejm, głosami wszystkich klubów (wyłamało się koło Konfederacji), przyjął ustawę antyprzemocową. Wedle jej założeń policja i żandarmeria wojskowa będą mogły nakazać sprawcy opuszczenie mieszkania na 14 dni, bez względu na ewentualne twierdzenie, że nie ma dokąd się wyprowadzić; sąd może nakaz przedłużyć na wniosek ofiary.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]