Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

30.03.2020
Czyta się kilka minut
24–30 marca
S

SONDAŻE

Z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” wynika, że 15 proc. Polaków spędzi Wielkanoc samotnie. Ponad 60 proc. badanych obawia się utraty pracy lub obniżenia poziomu życia, a 23,8 proc. w ogóle nie wychodzi z domu.

PROCENTY

Polskę dusi nie tylko epidemia: nie ustępuje także smog. W ostatni weekend marca normy pyłów zawieszonych w miejscowościach otaczających Kraków przekroczono nawet o 460 proc., a w Warszawie – o 600 proc.

TABELKI

Z danych GUS wynika, że mamy wciąż więcej zgonów niż urodzeń. W pierwszej połowie 2019 r. przyrost naturalny wyniósł -1,4 na 1000 ludności; było nas wtedy 38,3 mln, z czego ponad 19,8 mln kobiet.

BRAK DANYCH

Sieć Obywatelska Watchdog Polska i Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaapelowały do ministra zdrowia, Sanepidu i dyrektorów szpitali o przestrzeganie prawa do wolności słowa personelu medycznego i powstrzymanie się od „nakładania nadmiernych ograniczeń czy też wyciągania konsekwencji wobec medyków pełniących rolę sygnalistów”. Wcześniej np. Ministerstwo Zdrowia zakazało wojewódzkim konsultantom wypowiadania się na tematy związane z koronawirusem i poprosiło ich o przesłanie dotychczasowych opinii dotyczących epidemii.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]