Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.01.2020
Czyta się kilka minut
14–21 stycznia
BEATA ZAWRZEL / REPORTER
K

KREŚLĄ

„Aktualnie na naszej desce kreślarskiej nie zajmujemy się tematem repolonizacji czy dekoncentracji na rynku medialnym” – powiedział premier Morawiecki w wywiadzie dla „Do Rzeczy”, a metafora deski kreślarskiej zachwyciła nas jeszcze bardziej niż mimika prezydenta Dudy w Zwoleniu (tam, gdzie mówił, że „nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy”).

KONSULTUJĄ

Są inne sposoby niż repolonizacja: na portalu OKO.press ukazał się artykuł o współpracy Wirtualnej Polski z Ministerstwem Sprawiedliwości, w tym o blokowaniu artykułów krytycznych wobec Zbigniewa Ziobry bądź konsultowaniu ich z jego żoną. Wiceprezes WP Tomasz Machała udał się na urlop do czasu wyjaśnienia sprawy.

ZWALNIAJĄ

Samemu zaś można zwalniać: po 13 latach Polskie Radio zakończyło współpracę z Dariuszem Rosiakiem, autorem kultowej audycji „Raport o stanie świata”.

MILCZĄ

Można nie informować, np. o wyprowadzeniu z funduszu operacyjnego CBA blisko 5 mln zł przez pracownicę pionu finansowego tej instytucji (wiadomość o aferze w służbie powołanej do ścigania podobnych nieprawidłowości podał Onet).

TRANSMITUJĄ

Można też dobierać ofertę programową. TVP Info zorganizowała transmisję mszy świętej w 7. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]