Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.11.2019
Czyta się kilka minut
19–25 listopada
Z

ZWYCIĘSTWO

„Trzeba anulować, bo przegramy” – wypowiedź z sali sejmowej do marszałek Elżbiety Witek (która faktycznie anulowała głosowanie ws. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa, a to w związku z niesprawnością systemu liczącego głosy) stała się hitem tygodnia. Zdaniem opozycji autorką tych słów była posłanka Joanna Borowiak.

NIEWIELKIE ZWYCIĘSTWO

Poza zasięgiem posłanki było głosowanie w wyborach na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej: stanowisko szefa chadecji z krajów UE otrzymał Donald Tusk. Zwycięstwa byłemu premierowi pogratulował Andrzej Duda, Mateuszowi Morawieckiemu przyszło to trudniej: „To jakaś nowa funkcja w tym naszym eurokratycznym grajdołku kochanym” – rzekł „z pełną sympatią i życzliwością”.

WIELKIE ZWYCIĘSTWO

Podobnych wątpliwości nie było przy okazji wygranej Wiktorii „Viki” Gabor w konkursie Eurowizja Junior – występ piosenkarki premier oklaskiwał osobiście.

PORAŻKA

Problem w tym, że Europa traci swoją kulturę: mówił o tym o. Tadeusz Rydzyk na konferencji „Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej – szanse i zagrożenia”, dodając, że zauważył to nawet kardynał, który wyszedł ze swojej wioski w buszu afrykańskim.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]