Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.11.2019
Czyta się kilka minut
29 października – 4 listopada
J

JAROSŁAW MROŹNY

Złotą polską jesień zakończyło nadejście frontu polarnego o wdzięcznym imieniu Jarosław. Feralny układ baryczny przyniósł ochłodzenie, opady deszczu, a miejscami także śniegu.

DONALD OSTROŻNY

W polityce też mamy do czynienia z rozlicznymi ochłodzeniami. Donald Tusk np. zlecił jednej z firm badawczych przeprowadzenie sondażu, aby sprawdzić, jakie szanse miałby w wyborach prezydenckich w 2020 r., a po zapoznaniu się z wynikami ostygł w zapale.

MARIAN INNY

W swoim zapale popierania szefa NIK ostygł wyraźnie PiS i jego sojusznicy. „Coraz częściej zastanawiam się, kim jest Marian Banaś; na pewno jest innym człowiekiem, niż myślałem” – powiedział jak zwykle zafrasowany wicepremier Jarosław Gowin w TVN24.

ARTUR JEDYNY

Innym człowiekiem okazał się także burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy, zatrzymany na gorącym uczynku przez CBA po przyjęciu 200 tys. zł łapówki od jednego ze stołecznych deweloperów. Kolejnym – były już poseł PiS Artur Zawisza, który potrącił rowerzystkę, jadąc samochodem bez prawa jazdy (stracił je w 2016 r. za prowadzenie pod wpływem alkoholu), i nie do końca jasno tłumaczył, że działał w stanie wyższej konieczności jako jedyny żywiciel rodziny.

ZNICZ PONURY

1016 nietrzeźwych kierowców zatrzymała policja w trakcie tegorocznej akcji „Znicz”. Żartobliwego komentarza nie będzie – na przełomie października i listopada w wypadkach na polskich drogach zginęło 21 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]