Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

24.06.2019
Czyta się kilka minut
17 – 23 czerwca
M

Mobilni…

Z badań „Rzeczpospolitej” wynika, że Polak coraz częściej zmienia pracę: w ciągu minionego roku aż 16 proc. pracowników różnych firm złożyło wypowiedzenie (w porównaniu z 2016 r. skala dobrowolnych odejść wzrosła o połowę), a jednym z ważnych powodów było to, że dobra sytuacja na rynku skłoniła ich do szybkiej zmiany pracodawcy, jeśli nie byli w pełni zadowoleni z poprzedniego.

…ale do pewnego stopnia

O zmianie pracy nie myśli z pewnością b. premier Beata Szydło, która – wedle nieoficjalnych informacji radia RMF – zrezygnowała z ubiegania się o posadę komisarza UE z uwagi na niedostateczną znajomość języka angielskiego i realiów unijnej dyplomacji.

Szanujący się…

O zmianach myśli natomiast wicepremier Jarosław Gowin, który wrócił do tematu tzw. repolonizacji mediów. „Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do tego, żeby większość mediów znajdowała się w cudzych rękach”, tłumaczył na spotkaniu z wyborcami, dodając, że jak dochodzi do konfliktu interesów między Polską a Niemcami, to wydawane w Polsce i mające niemieckiego właściciela gazety reprezentują niemiecki punkt widzenia i niemieckie interesy.

…ale do pewnego stopnia

Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do wielu rzeczy, chcielibyśmy dodać, poczynając od zanieczyszczenia środowiska, a kończąc na sposobach, w jakie jego członkowie wyjeżdżają na wakacje. W ciągu pierwszych dni sezonu urlopowego policja odnotowała 170 wypadków, w których zginęło 12 osób, a 201 zostało rannych, 551 kierowców zaś zatrzymano za jazdę w stanie nietrzeźwym.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]