Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.10.2019
Czyta się kilka minut
8–14 października
PATRYK SROCZYŃSKI
N

NIEZADOWOLENI

„Poważna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać. To jest powód do tego, by się zastanowić, by sytuację w naszym kraju ulepszyć, byśmy sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa, by te rzeczy, które nas osłabiają, zostały wyeliminowane” – powiedział po wyborach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

TROCHĘ ZADOWOLENI

„Chcę przekazać tym wszystkim, którzy marzyli o wielkim zwycięstwie i dominacji: nie będzie Budapesztu w Warszawie” – zapowiedział z kolei lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i ostrzegł: „Przed nami są kolejne wybory, wybory prezydenckie, i tam też będziemy gotowi”.

ZADOWOLENI

„To jest wielki sukces. Dwa dni temu nas nie było jako Lewicy. Teraz jesteśmy trzecią siłą, bardzo nas to cieszy” – oświadczył przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. „Podaliśmy sobie ręce, zmieniliśmy oblicze polskiej polityki” – oznajmił jego koalicjant Robert Biedroń.

BARDZO ZADOWOLENI

„Mamy wielki mandat zaufania od naszych rodaków dla racjonalnego centrum. Razem stworzyliśmy nową jakość, nowe centrum, które trzeba rozwijać” – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

SZALENIE ZADOWOLENI

„Graliśmy jako jedna drużyna i poszło nam wspaniale – stwierdził jeden z przywódców Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. – Chciałbym również podziękować telewizji, konkretnie telewizji pisowskiej. Polacy nienawidzą, jak kogoś się krzywdzi, widzieli, jak oni nas traktują, i dzięki nim mamy tak wspaniały wynik”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]