Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.09.2019
Czyta się kilka minut
16 – 22 września
A

Arbiter elegancji

„Nasi przeciwnicy ostatnio próbują przebierać się w owczą skórę. Choć próbują to czynić przy pomocy pewnej eleganckiej pani, to jednak zza jej postaci słychać kłapanie zębów wilka” – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Katowicach, czyniąc aluzję do przedstawionej przez Koalicję Obywatelską jako kandydatka na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Pytanie o wiek

À propos eleganckich pań: zapytana przez Radio Zet o liczbę parlamentarzystów, a także o minimalny wiek kandydata na prezydenta, kandydatka PiS na posła Dominika Figurska-Chorosińska nie była w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi. Jej zdaniem, żeby ubiegać się o prezydenturę, trzeba mieć skończone 70 lat.

Pytanie o transparent

W KO z kolei kontrowersje wzbudza Klaudia Jachira. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało o usunięcie jej z listy kandydatów po tym, jak w czasie strajku klimatycznego sfotografowała się na tle pomnika AK (opatrzonego napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna”) w towarzystwie transparentu: „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege”.

Pytanie o dietę

Inna sprawa, że trochę wege w Sejmie by nie zaszkodziło. Oto (skądinąd niekosztowne) dzienne menu sejmowej restauracji, opublikowane w jednym z tabloidów: „Zestaw obiadowy kotlet, zupa i kompot – 12 zł, schab w galarecie – 5 zł, kiełbasa z cebulką – 5 zł, ryba po grecku – 5 zł, kaszanka – 3 zł, tatar – 7 zł, flaki – 7 zł, bigos – 8 zł, naleśnik – 2 zł, kompot – 1 zł”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]