Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

17.06.2019
Czyta się kilka minut
11–14 czerwca
W

WYROK ZA SMOLEŃSK

Tomasz Arabski, b. szef Kancelarii Premiera w rządzie Donalda Tuska, został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi organizacji lotu rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 r. na niespełniające standardów bezpieczeństwa lotnisko w Smoleńsku. Wyrok jest nieprawomocny.

MNIEJ DOWODÓW

Trudniej będzie o werdykt w sprawie pamiętnego wypadku limuzyny wiozącej ówczesną premier Beatę Szydło przez Oświęcim w lutym 2017 r.: TVN 24 poinformował o uszkodzeniu płyt CD, na których znajdował się zapis monitoringu dokumentującego przejazd rządowej kolumny przez miasto.

KOLEJ W KOLEINACH

Jeżdżenie przez Polskę w ogóle staje się coraz trudniejsze. PKP np. rezygnuje z dodatkowych pociągów, które woziły młodzież na organizowany przez Jerzego Owsiaka w Kostrzynie festiwal rockowy. Argumentem kolei są straty finansowe, ale większość komentatorów widzi tu kolejną szykanę wobec nielubianego przez władzę lidera WOŚP.

CZOŁGISTA NA GAZIE

Mieszkańcy Pajęczna utrudnili z kolei nocną przejażdżkę po mieście czołgu T-55, składając skargę na hałas pod oknami. Niezależnie od hałasów, po interwencji funkcjonariuszy okazało się, że prowadzący pojazd jest nietrzeźwy.

STRZAŁ W STOPĘ

Nie dokonano badań trzeźwości odpowiedzialnych za media społecznościowe Polskiego Związku Piłki Nożnej, które w trakcie meczu z Izraelem po czwartej bramce dla Polski napisały, że to jest pogrom. Trzeźwością wykazał się natomiast napastnik Krzysztof Piątek, który zrezygnował z tradycyjnej celebracji gola, polegającej w jego wykonaniu na geście strzelania z rewolwerów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]