Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.05.2019
Czyta się kilka minut
13 – 19 maja
FORUMGWIAZD / FORUM
O

Ocieplanie

Na pogorszenie sondaży PiS odpowiada próbami tzw. ocieplenia wizerunku: po zdjęciach prezesa Kaczyńskiego wypuszczającego do wody złowionego szczupaka nadszedł czas jego występu w „Pytaniu na śniadanie” – opowieści o ulubionym jedzeniu i ukochanych kotach. „Rozmawialiśmy według pewnego schematu, który został opracowany dla tej rozmowy po konsultacjach PR-owców prezesa i kierownictwa »Pytania na śniadanie«” – przyznał prowadzący program Michał Olszański, który za tę szczerość został ukarany przez TVP zakazem wypowiadania się o swojej pracy.

Pozywanie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pozwanie „Gazety Wyborczej” za tekst, z którego wynika, że wraz z małżonką i wykorzystując do tego polityczno-kościelne znajomości kupił we Wrocławiu kilka działek za cenę wielokrotnie niższą od rzeczywistej wartości.

Zagłuszanie

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej przerwał występ zespołu Kapela Podwórkowa, wykonującego podczas Nocy Muzeów utwór „Ciemna jest noc” – piosenkę miłosną radzieckiego żołnierza, spopularyzowaną w Polsce przez Wierę Gran w przekładzie Tuwima. „W naszym Muzeum nie ma już miejsca na sowiecką propagandę” – oświadczył dyrektor Nawrocki, a jego rzecznik dodał, że muzycy „zgodzili się przecież na występ (bynajmniej nie charytatywnie) i jako tacy zobowiązani byli do podporządkowania się wytycznym zamawiającego usługę”.

Debatowanie

Podczas przedwyborczej debaty w Kielcach kandydat Konfederacji do PE próbował wręczyć, a następnie trzymał jarmułkę nad głową kandydatki PiS, wiceminister sportu i turystyki Anny Krupki. Incydent odnotowały światowe media.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]