Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.01.2019
Czyta się kilka minut
8–14 stycznia
K

KONTROLA

500 sprawdzonych lokali, niemal dwa tysiące wykrytych uchybień, w tym aż 800 związanych z wyjściami ewakuacyjnymi. To dotychczasowe wyniki kontroli straży pożarnej w escape roomach, czyli tzw. pokojach zagadek. Kontrola jest pokłosiem tragedii, do jakiej doszło w Koszalinie: w pożarze zginęło pięć bawiących się na urodzinach nastolatek.

JAWNOŚĆ

„Andrzej Duda podpisze ustawę dotyczącą jawności wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim” – powiedział Polsatowi News prezydencki minister Andrzej Dera, pytany, jaka byłaby reakcja Dudy, gdyby parlament przegłosował ustawę nakładającą na Narodowy Bank Polski obowiązek jawności. Ponad dwa tygodnie temu wyszło na jaw, że jedna ze współpracowniczek szefa Banku, Adama Glapińskiego, pobiera miesięczne wynagrodzenie w wysokości 65 tys. zł.

FERIE

Na zimowe wakacje wyjedzie co czwarty Polak, wynika z badania Diners Club Polska. Aż co trzeci w tej grupie uda się za granicę. Większość z tych, którzy mogą sobie pozwolić na wyjazd, bo aż 40 proc., wyda na niego między 1 a 2 tys. złotych. Na urlopowy wydatek przekraczający 4 tys. złotych na osobę zdecyduje się jedynie 20 proc. Polaków. Rozpoczęte w tym tygodniu zimowe ferie – odbywające się w różnych terminach dla różnych województw – potrwają do 24 lutego.

SKOKI

Dobra forma polskich skoczków narciarskich: Dawid Kubacki wygrał w niedzielę, podczas konkursu we włoskim Predazzo, pierwsze w swojej karierze zawody Pucharu Świata, zaś w sobotę był drugi. Najbardziej utytułowany z Polaków Kamil Stoch zajął dwa razy trzecie miejsce. W najbliższy weekend konkurs na Wielkiej Krokwi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]