Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.11.2018
Czyta się kilka minut
13 – 19 listopada
F

FANTAZJOWANIE

Jeśli sądzić z okładek prorządowych tygodników, największym problemem obozu władzy nie są nagrania ujawniane przez Leszka Czarneckiego, ale perspektywa powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki: na okładce „Sieci” przewodniczącemu Rady UE pokolorowano włosy na intensywnie rudy, a na okładce „Do Rzeczy” umieszczono pod szyją muchę w barwach unijnej flagi i włożono do ręki tacę, na której upostaciowiono mroczne fantazje o gejach i islamie.

PALENIE

To ciekawe, jak flaga Unii działa na niektórych: podróżnik Cejrowski spalił ją podczas rozmowy z dziennikarzem TVP Info.

WOJOWANIE

Inny podróżnik (sławetne stały się jego wyprawy na Wyspy Brytyjskie) Jacek Międlar wydał książkę pt. „Moja walka o prawdę”. Jeśli zważyć, że po skargach klientów, iż publikacja szerzy mowę nienawiści, Empik zawiesił jej sprzedaż, walka o prawdę może jeszcze potrwać.

OFEROWANIE

Ryszard Petru założył nową partię, która nazywa się „Teraz!” – i wiele wskazuje, że właśnie teraz wymieniamy jej nazwę po raz ostatni. „Chcemy złożyć ofertę dla Polaków przedsiębiorczych i aktywnych, ale także tych, którzy nie radzą sobie i trzeba im pomóc” – deklaruje dawny lider Nowoczesnej.

RYWALIZOWANIE

Jego oferta dotyczy najwyraźniej polskich sportowców. Skoczkowie narciarscy wygrali drużynowy konkurs Pucharu Świata w Wiśle, piłkarze natomiast nie poradzili sobie w towarzyskim meczu z Czechami i ewidentnie trzeba im pomóc.

RADZENIE

Pomocy wymaga również Radio Maryja, i tym razem nie chodzi o dotacje, których ponoć skąpią o. Rydzykowi przedstawiciele rządu. Rozgłośnia zapowiada audycję „Jak być dobrą żoną w sypialni?”, a my życzliwie podpowiadamy, że wypadałoby dopełnić ją drugą, „Jak być dobrym mężem w sypialni?” (i nie tylko w sypialni zresztą).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]