Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

12.11.2018
Czyta się kilka minut
5 – 11 listopada
Pomnik Lecha Kaczyńskiego / FOT. RADEK PIETRUSZKA / PAP
Pomnik Lecha Kaczyńskiego / FOT. RADEK PIETRUSZKA / PAP
N

Nowe stulecie

Stan powietrza jest dziś zły – informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w pierwszym dniu nowego stulecia. Ma na myśli smog, rzecz jasna. Z powodu złych warunków atmosferycznych Andrzej Duda nie dotarł do Gorzowa Wielkopolskiego na tamtejsze obchody 11 listopada.

Nowy pomnik

Na szczęście dotarł do Warszawy, na plac Piłsudskiego, gdzie odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego. „Od czasów marszałka Józefa Piłsudskiego tak wielkiego przywódcy nie było” – powiedział obecny prezydent o swoim poprzedniku, choć bliższe rzeczywistości były chyba słowa innego mówcy, Jarosława Kaczyńskiego, że odsłonięcie pomnika „to nasze zwycięstwo, to dowód na to, że chcieć to móc”.

Nowy styl wywiadu

Stanisław Janecki (Polskie Radio 24) do Beaty Szydło: „Dlaczego jest pani tak atakowana, choć wydaje się to absurdalne, bo pani nie budzi żadnej agresji?”. Jarosław Kurski („Gazeta Wyborcza”) do Donalda Tuska: „Dziś jesteś jedynym Polakiem na tyle rozpoznawanym na świecie, że najszybciej zdołasz posprzątać ten bałagan. Nikt nie ma takiego notesu ani wiarygodności – telefonu do umownej Merkel czy Macrona. Ktokolwiek zostanie prezydentem po tym niepowtarzalnym Andrzeju Dudzie, nie odbuduje pozycji Polski tak szybko. Czy z tego nie wynika dla ciebie jakiś imperatyw?”.

Nowa Trójka

Przykładów dziennikarskiej uprzejmości znalazłoby się zresztą więcej. W Programie III Polskiego Radia np. Wojciech Reszczyński postanowił nie przerywać i nie przywoływać do porządku gościa audycji, muzyka Pawła Piekarczyka, który nazwał nieżyjącego Władysława Bartoszewskiego „bydlakiem”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]