Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.10.2018
Czyta się kilka minut
8 – 14 października
ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
Z

Zaufanie

Zdjęcie tygodnia przedstawia stojącą na warszawskim placu Piłsudskiego i otoczoną przez funkcjonariuszy SOP limuzynę. Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak rozmawiali w niej przez kilkanaście minut, a później rozeszli się do innych samochodów.

Nieufność

„Z prywatnych rozmów wyciąga się nieuprawnione wnioski” – powiedział Mateusz Morawiecki, tłumacząc swój udział w nagraniach z afery taśmowej, a PO zapowiedziała w związku z nimi wniosek o wotum nieufności dla szefa rządu. Nieufność przebijała również przez dyrekcję I LO w Ostrowcu Świętokrzyskim, która za udział w spotkaniu z premierem obiecała uczniom piątki z historii i społeczeństwa.

Zadufanie

Prywatna z pewnością nie była wypowiedź nowej ponoć nadziei polskiej polityki, Roberta Biedronia, do dziennikarki radia Tok FM: „Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, albo mniejsze, niż wcześniej”.

Zamieszanie

Podczas telewizyjnej debaty kandydatów na prezydenta Warszawy Patryk Jaki oświadczył, że występuje z Solidarnej Polski i postawi na bezpartyjność, po czym opuścił studio i odjechał partyjnym ­autobusem PiS.

Zakazywanie

W Lublinie odbył się Marsz Równości, a nielegalną kontrmanifestację pod hasłami „Lublin miastem bez dewiacji!” i „Zakaz pedałowania!” rozpędziła policja. Żeby nie było tak kolorowo, wcześniej prezydent miasta usiłował zakazać również samego Marszu – jego decyzję uchylił jednak sąd.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]