Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.10.2018
Czyta się kilka minut
24 – 30 września
2

26:2

Podczas 75. urodzin Lecha Wałęsy Donald Tusk wręczył jubilatowi życzenia podpisane przez przywódców wszystkich państw UE – wszystkich z wyjątkiem przywódców Polski i Węgier.

Efekty specjalne

„Widać efekt wizyty u Niemców” – skomentowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek przemówienie lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który nazwał Mateusza Morawieckiego kłamcą. Wcześniej sąd nakazał premierowi sprostowanie wypowiedzi, że za czasów PO „nie było dróg ani mostów”; Morawiecki zapłacił za emisję sprostowania w telewizji, gdzie odczytano je żeńskim głosem.

Tata ma głos

Sprostowania z pewnością nie odczytałby ojciec premiera: „Ja nie jestem po to, żeby mojemu synowi łagodzić jego drogi rządzenia” – powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z radiem RMF, po czym ujawnił, że nie zgadza się z planami budowy amerykańskich baz wojskowych w Polsce i że nie widzi agresywnej polityki Rosji. „To Kijów jako pierwszy wypuścił czołgi na Donbas” – dodał.

Plotki

À propos kwestii rodzinnych: w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Andrzej Duda zdementował pogłoski o kryzysie w swoim małżeństwie. „Kochamy się, lubimy, nigdy na szczęście nie było w naszym związku poważniejszego kryzysu” – zapewnił prezydent.

A Polska wciąż w ruinie

Planowane w formie telekonferencji przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego przez gdański sąd nie doszło do skutku na skutek złej jakości połączenia. Prowadząca jego proces z Lechem Wałęsą sędzia zaznaczyła, że zgodziła się na telekonferencję ze względu na informacje o stanie zdrowia prezesa PiS, ale później dowiedziała się z mediów, iż „powód jednak uczestniczy w licznych spotkaniach na terenie całego kraju”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]