Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.08.2018
Czyta się kilka minut
21 – 27 sierpnia
TWITTER.COM/MINENERGII
Z

ZAWIERZENIE

Min. energii Krzysztof Tchórzewski złożył na Jasnej Górze Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski – poinformował resort na Twitterze. Wiosną min. Łukasz Szumowski zawierzył Maryi służbę zdrowia.

UBOLEWANIE

Nie byłoby źle zawierzyć Matce Bożej całą ojczyznę, zwłaszcza po tym, jak Jarosław Gowin powiedział w „Do Rzeczy”, że jeśli Trybunał Sprawiedliwości UE przyzna rację polskiemu Sądowi Najwyższemu w sprawie nowelizacji ustawy o jego funkcjonowaniu, to „nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia” i zignoruje orzeczenie, co media zinterpretowały jako zapowiedź „polexitu”. „Mówię to z ubolewaniem jako zwolennik integracji” – dodał Gowin, a my zauważyliśmy, że od czasu, gdy zasiada w rządzie PiS, mówi z ubolewaniem jeszcze częściej niż w czasach, gdy działał w PO.

POWOŁANIE

Min. środowiska Henryk Kowalczyk ogłosił skład Państwowej Rady Ochrony Przyrody, umieszczając w nim nieżyjącego od 1,5 roku prof. Zygmunta Jasińskiego. Ubolewania ministra dotąd nie usłyszeliśmy, co może oznaczać, że przygotowuje akt zawierzenia.

ZMIENIANIE

„Zmiany, które wprowadzamy w sądownictwie, mają charakter przejściowy – są pomostem, który ma nas doprowadzić do nowego ładu wymiaru sprawiedliwości ufundowanego na nowej konstytucji” – wytłumaczył w cytowanym wywiadzie wicepremier Gowin. Nic dziwnego, że mówił o zmianie konstytucji: dotychczasowa stanowi, że „władze publiczne w RP zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]