Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.08.2018
Czyta się kilka minut
13 – 19 sierpnia
W

W locie

Przykra ­niespodzianka spotkała Andrzeja Dudę w drodze do Australii, gdzie miał podpisać list intencyjny w sprawie zakupu używanych fregat tamtejszej marynarki: kiedy wyruszył w podróż, media ogłosiły, że premier Morawiecki zablokował transakcję.

Na wiecu

Może chodzi o to, że premier sam lubi podpisywać i negocjować. W trakcie wiecu PiS w Sandomierzu powiedział nawet, że sam negocjował przystąpienie Polski do UE 20 lat temu, choć jego doświadczenie ogranicza się do krótkiego okresu pracy w Komitecie Integracji Europejskiej, sześć lat przed akcesją.

Na billboardzie

Początek kampanii samorządowej to także pojawienie się w wielu miastach billboardów przedstawiających Jarosława Kaczyńskiego w momencie, gdy z mównicy sejmowej określał opozycję mianem zdradzieckich mord i kanalii. Obok wizerunku prezesa jest hasło „PiS wziął miliony, a wszystko drożeje”, czyli do głosowania na PO znów ma nas zachęcić strach przed Kaczyńskim.

Na wakacjach

Tymczasem na Twitterze Joachima Brudzińskiego zobaczyliśmy zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego spędzającego urlop w Beskidzie Sądeckim. Ludzie małej wiary uważają, że mamy do czynienia z fotomontażem.

W marszu

Fantastyczne są natomiast fotografie z defilady zorganizowanej w Warszawie 15 sierpnia: do maszerujących żołnierzy dołączyły grupy rekonstrukcyjne, wśród których największe wrażenie robili ­spieszeni husarze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]