Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.01.2018
Czyta się kilka minut
9–15 stycznia
Z

Zero tolerancji

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział zero tolerancji dla ksenofobii, komentując zatrzymanie we Wrocławiu dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie na tle narodowościowym goszczących w mieście Syryjczyków. Tydzień wcześniej o niezgodzie rządu na rasistowskie incydenty pisał premier Morawiecki.

Wielki skandal

Wywiad Donalda Tuska dla „TP” jest jednym wielkim skandalem; to powtarzanie zaklęć, które mają uniemożliwić Polsce skuteczną politykę w Europie – ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w rozmowie z radiem RMF. Przypomnijmy, iż Tusk deklarował m.in., że szefując Radzie Europejskiej, działa tak samo na rzecz polskich interesów, jak działał, kiedy jego miejsce pracy było w Warszawie.

Żadnych marzeń

„Nie sądzę, aby nastąpiła istotna zmiana w polityce Ministerstwa Środowiska, gdyż jest ona po prostu niemożliwa” – powiedział „Naszemu Dziennikowi” były szef resortu Jan Szyszko.

Poseł mama

„Dopóki karmię córkę, będę przychodziła z nią do pracy. Będę karmiła piersią w miejscach publicznych. I będę łączyła obowiązki mamy z poselskimi. Mam do tego pełne prawo. I tak – pobieram 500+” – napisała na Twitterze posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska, wcześniej zamieszczając zdjęcie, na którym widać, jak karmi dziecko w ławach sejmowych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]