Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

26.09.2022
Czyta się kilka minut
20–26 września
S

SWÓJ I OBCY

„Otwartość i solidarność względem cudzoziemca nie są dla chrześcijanina wyłącznie odruchem humanitarnym, lecz nade wszystko praktykowaniem religijnych nakazów, stają się moralną powinnością” – czytamy w komunikacie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

ZBRODNIA I KARA

Dominikanin Paweł M. został skazany na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności za gwałt na kobiecie i zmuszanie jej do innej czynności seksualnej w okresie od maja 2011 do sierpnia 2018 r. – poinformował Sąd Okręgowy w Częstochowie. Wcześniej zakonnik we wspólnotach, których był duszpasterzem, wielokrotnie dopuszczał się przemocy seksualnej i psychicznej wobec dorosłych kobiet – co wykazała specjalna komisja. Prowincjał dominikanów przypomniał, że wobec M. toczy się postępowanie kanoniczne.

WOJNA I POKÓJ

„Wojsko jest powołane po to, by nie prowadzić wojny, ale żeby stać na straży pokoju i bezpieczeństwa” – powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej podczas pielgrzymki pracowników polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]