Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.04.2022
Czyta się kilka minut
5–11 kwietnia
P

PAPIEŻ W TELEWIZJI

W Niedzielę Wielkanocną we włoskiej telewizji publicznej RAI 1 startuje serial „Oblicza Ewangelii”. Na podstawie arcydzieł sztuki Franciszek będzie opowiadał o postaciach biblijnych, o których kilkakrotnie mówił w ostatnich latach.

NOWY KANCLERZ

Papież mianował kard. Petera Turksona z Ghany kanclerzem Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Były prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka zastąpi na tym stanowisku bp. Marcela Sáncheza Sorondo z Argentyny.

KOSZTOWNA OBECNOŚĆ

Biskupi USA chcą wydać 28 mln dolarów na przygotowanie w 2024 r. Narodowego Kongresu Eucharystycznego oraz kampanii promującej rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. To wynik badania Pew z 2019 r., które wykazało, że nie wierzy w nią 69 proc. katolików. Krytycy twierdzą, że zamiast kosztownej kampanii biskupi powinni skupić się na pracy duszpasterskiej.

CHĘĆ POMAGANIA

Szlachetna Paczka zbadała, co Polacy sądzą o pomocy dla uchodźców. Aż 56 proc. społeczeństwa zaangażowało się w pomoc uciekinierom z Ukrainy, a 87 proc. z nich planuje pomagać im dalej w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]