Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

16.08.2021
Czyta się kilka minut
10–16 sierpnia
Z

ZAPOWIEDŹ

Na 6. Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji „Miasto – rewitalizacja”, który rozpocznie się w Łodzi 9 września, odbędą się warsztaty o małżeństwach niesakramentalnych, homoseksualizmie, rozczarowanych Kościołem czy przemocy wobec kobiet i dzieci. Wśród gości będzie m.in. ks. Tomáš Halík.

NOMINACJA

Zeszłoroczne noblistki – profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley Jennifer Anne Doudna oraz dyrektor Instytutu Maxa Plancka w Berlinie Emmanuelle Marie Charpentier – dostały od papieża zaproszenie do Papieskiej Akademii Nauk. Amerykanka i Francuzka otrzymały Nagrodę Nobla za opracowanie metody dokonywania zmian w genach CRISPR-Cas9, która bardzo uprościła manipulacje na DNA.

KOMENTARZ

„Komu zaufamy? Pokornej Maryi z Nazaretu czy słodko trującej utopii Lennona?” – pytał abp Wacław Depo podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze, komentując piosenkę „Imagine” przypomnianą podczas otwarcia olimpiady w Tokio. Czy dająca do myślenia piosenka Lennona rzeczywiście jest antyreligijna?

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]