Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

22.03.2021
Czyta się kilka minut
16–22 marca
Odkrycia z Pustyni Judzkiej / ISRAEL ANTIQUITIES AUTHORITY / MAT. PRASOWE
M

MŁODZI

59 proc. nastolatków badanych przez Centrum Profilaktyki Społecznej stwierdziło, że ich religijność w ostatnich dwóch latach osłabła. 62 proc. uważa, że „Kościół chce przeczekać aferę pedofilii, zamieść ją pod dywan”. Tylko połowa badanych zadeklarowała, że wychowa swoje dzieci w wierze katolickiej, prawie 30 proc., że w przyszłości zrezygnuje z udziału w życiu religijnym.

PROROCY

Podczas wykopalisk na Pustyni Judzkiej odkryto fragmenty ksiąg proroków mniejszych (głównie Zachariasza i Nahuma) sprzed 2 tys. lat. „To najważniejsze odkrycie archeologii biblijnej od znalezienia rękopisów z Qumran” – ocenia prof. Marcello Fidanzio, dyrektor Instytutu Archeologii i Kultury Ziem Biblijnych w Lugano. Skrawki pergaminu pochodzą bowiem z czasu, w którym tekst biblijny nie został jeszcze ostatecznie ustalony.

RODZINY

19 marca, zgodnie z wezwaniem papieża, rozpoczął się Rok Rodziny Amoris Laetitia. Według prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevina Farrella nadszedł czas, by rodzina stała się podmiotem, a nie przedmiotem działań duszpasterskich. Konieczna jest też „większa troska o przygotowanie tych, którzy następnie towarzyszą rodzinom i je formują” oraz „rozszerzenie współpracy z rodzinami jako ewangelizatorami”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]