Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

15.02.2021
Czyta się kilka minut
9–15 lutego
K

KORAN

Po raz pierwszy w historii USA parlamentarzysta przysięgał nie na Biblię, lecz na Koran. Madinah Wilson-Anton dostała się do stanowego parlamentu w Delaware. Należy do Partii Demokratycznej i jest praktykującą muzułmanką. Podczas uroczystości w stanowym Kongresie w Dover 27-letnia parlamentarzystka przysięgała na Koran należący do jej ojca.

PAPIEŻ NA WALENTYNKI

„We wspomnienie św. Walentego chciałbym skierować myśl i życzenia do narzeczonych: towarzyszę im moją modlitwą i im błogosławię” – powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

DOMOWY POPIELEC

„Moja sugestia jest taka: świętujcie Środę Popielcową w domu, z rodziną” – wezwał katolików diecezji Westminster kard. Vincent Nichols. „Błogosławcie się nawzajem, czyniąc znak krzyża na czole innego” – zalecał prymas Anglii i Walii.

ZAŁOŻYCIEL OSKARŻONY

Niemieckie media ujawniły, że założyciel działającego również w Polsce stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie o. Werenfried van Straaten (1913–2003) w 1973 r. molestował seksualnie 20-letnią wówczas kobietę, za co po latach zapłacono jej odszkodowanie w wysokości 16 tys. euro. Od co najmniej 10 lat wiedziało o tym kierownictwo organizacji i Watykan.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]