Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.10.2020
Czyta się kilka minut
6–12 października
Eddie Van Halen / MPNC / EAST NEWS
O

OBRADY

Zebranie plenarne Episkopatu w Łodzi i Pabianicach przebiegało według nowej formuły. W pierwszym dniu obrad biskupi podzielili się na pięć grup tematycznych, a w następnym relatorzy przedstawili wszystkim wnioski z tych dyskusji.

SPOTKANIA

Bardziej prawdopodobne jest, że św. Franciszek spotkał się z doradcą religijnym sułtana niż z nim samym – uważa specjalista islamu Reinhard Schulze z Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii. Do wyprawy Franciszka mogło dojść w okresie rozejmu podczas V krucjaty w 2019 r. Od strony muzułmańskiej wizyta świętego nie była jednak spektakularna, skoro nie ma o niej wzmianki „w skądinąd bardzo skrupulatnych kronikach” – zauważa uczony. O legendarnym spotkaniu wspomina papież w najnowszej encyklice „Fratelli tutti”.

POŻEGNANIA

„Eddie gra linie melodyczne z inwencją, która może konkurować z Bachem” – tym cytatem (z producenta słynnego gitarzysty rockowego) pożegnał na Twitterze zmarłego w Kalifornii Eddiego Van Halena kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

W wieku 84 lat, po zakażeniu koronawirusem, zmarł również biskup senior Jan Szarek, były zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

krucjata???

No pewnie, wszyscy wiedza, ze była, tzn. rozejm jakby. Korekta w TP niestety coraz gorsza

Tam też pracują ludzie. Drobiazgowośc to też taka nasza narodowa specjalność. Pozdrawiam
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]