Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

02.12.2019
Czyta się kilka minut
25 listopada – 1 grudnia
U

Uniżenie

„W Jezusie Ojciec dał nam brata, który wychodzi, by nas szukać, kiedy jesteśmy zdezorientowani i zatracamy kierunek; wiernego przyjaciela, który jest zawsze blisko nas; dał nam swego Syna, który nam przebacza i podnosi nas z grzechu” – napisał Franciszek w liście apostolskim „Admirabile signum” poświęconym symbolice żłóbka, który „wzbudza tyle zadziwienia i nas wzrusza (...) dlatego, że ukazuje czułość Boga. On, Stwórca wszechświata, uniża się do naszej małości”.

Śledztwo

Oskarżony o molestowanie seksualne kleryków i mobbing bp Gustavo Zanchetta zgłosił się na wezwanie argentyńskiej prokuratury. W ostatnich dwóch latach, po niespodziewanej rezygnacji z kierowania diecezją Oranu, przebywał w Watykanie zatrudniony w Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej. Śledczy grozili wystawieniem międzynarodowego listu gończego, jeśli do 28 listopada Zanchetta nie przyjechałby na przesłuchanie.

Pasterka

Zmarła Tatiana Jaroszyńska, teolożka, katechetka, historyczka sztuki, zasłużona dla popularyzacji w Polsce Katechezy Dobrego Pasterza – metody pracy z dziećmi w wieku 3-12 lat, opracowanej w Rzymie w połowie XX w., obecnie stosowanej na całym świecie. Zakłada ona, że dziecko ma szczególny potencjał do nawiązania trwałej relacji z Bogiem.Tatiana Jaroszyńska poza pracą z dziećmi m.in. prowadziła warsztaty dla katechetów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]