Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

16.09.2019
Czyta się kilka minut
10–16 września
S

SIEĆ

Jak odtworzyć relacje między ludźmi zamkniętymi w bańkach medialnych? – zastanawia się papież w orędziu na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. „Użyteczny może być powrót do refleksji na temat metafory sieci, leżącej początkowo u podstaw internetu. Obraz sieci zachęca do zastanowienia się nad mnogością dróg i węzłów, które zapewniają jej utrzymanie. Sieć działa dzięki partnerstwu wszystkich elementów”.

DRUTY

W Limburgu odbyła się beatyfikacja ks. Richarda Henkesa, pallotyna zmarłego w obozie Dachau (na zdj.). Aresztowano go w 1943 r. z powodu krytycznych wobec nazizmu kazań; w obozie zgłosił się do opieki nad chorymi na tyfus, w 1945 r. sam zachorował. „Był wolny wewnętrznie; tylko takie osoby są w stanie oprzeć się pokusom ducha czasu, aby iść za Chrystusem” – napisał w liście pasterskim bp Georg Bätzing.

KRZYŻ

„Zauważcie, jaka panuje cisza w kościele, kiedy czytamy fragment o Maryi i Janie stojących pod krzyżem Jezusa. Oni kierowali się w swoim postępowaniu miłością wobec Jezusa, i to ona przyprowadziła ich na Golgotę” – mówił biskup włocławski Wiesław Mering podczas centralnej mszy wydarzenia „Polska pod Krzyżem”. „Właśnie takich kobiet i mężczyzn, z odwagą i miłością stających pod krzyżem Jezusa, potrzebuje Polska, Europa i świat” – podkreślił.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]